Robotyka

ROBOTYKA

 

Zajecia z robotyki dla dzieci w wieku 6-14 lat.

 

Na zajęciach korzystamy za zestawów klocków:

LEGO WeDo 2.0 (młodsze dzieci) 

LEGO Mindstorms EV3 (starsze dzieci) 

 

Prowadzimy również zajęcia z programowania używająć do tego:  ArcadeCAMP Scratch

ArcadeCAMP to wstęp do programowania i tworzenia gier dla dzieci od lat 9. Opiera się wyłącznie na programie Scratch – nie potrzeba żadnych zestawów! Ćwiczenia oparte o najbardziej znane gry w historii: Pong, Frogger, Snake czy Tetris, pokażą uczniom jak zaprogramować własne gry komputerowe.

 

Mamy przygotowane następujące scenariusze zajęć

 

SafariCAMP WeDo (tematyka zoologiczna)

Każde ćwiczenie w tym kursie przedstawia jedno z wielu dzieł najbardziej pomysłowego inżyniera wszechczasów – Matki Natury. Budujemy, programujemy i poznajemy roboty przedstawiające przeróżne zwierzęta.


CityCAMP WeDo (tematyka urbanistyczna)

CityCAMP WeDo to nasz najpopularniejszy zestaw ćwiczeń. Został stworzony z myślą o przyszłych inżynierach, którym przyda się wiedza o współczesnych technologiach i robotach ułatwiających życie w miastach. Aby zobaczyć te rozwiązania w akcji, uczniowie budują i programują roboty naszego projektu.


StarCAMP WeDo (tematyka kosmiczna) 

StarCAMP WeDo to wyjątkowy zestaw ćwiczeń, który zabierze wszystkich w kosmos. Budowanie i programowanie futurystycznych robotów jest świetnym wstępem do nauki fizyki i astronomii. Aby pobudzić wyobraźnię młodych wynalazców, niektóre roboty zostały przygotowane na wzór filmów science-fiction.

 

CityCAMP EV3 (tematyka urbanistyczna)

CityCAMP EV3 to kurs przystosowany do najnowszego zestawu do robotyki LEGO Mindstorms EV3. Ćwiczenia pokazują, jak robotyka i technologia ułatwiają życie we współczesnym mieście. Roboty budujemy za pomocą zestawu LEGO Mindstorms EV3 i programujemy w tymże oprogramowaniu


DiscoveryCAMP EV3 (tematyka industrialna)

DiscoveryCAMP EV3 to kurs przystosowany do najnowszego zestawu do robotyki LEGO Mindstorms EV3. Ćwiczenia dają uczniom wgląd w rozwiązania stosowane obecnie w fabrykach i w przemyśle. Roboty budujemy za pomocą zestawu LEGO Mindstorms EV3 i programujemy w tymże oprogramowaniu.

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]