Nauka języka obcego - jaki język wybrać dla siebie?

Większość ludzi poszukując szkoły językowej, dobrze wie w jakim kierunku idzie. Szuka konkretnych kursów języka niemieckiego, kursów angielskiego, hiszpańskiego, a czasem nawet bardziej ściśle angielskiego dla biznesu czy do branży hotelarskiej. 

Nie każdy i nie zawsze jednak robi to z tak określonym motywem. Czasem chcemy coś po prostu zrobić ze swoim czasem, rozwinąć się, znaleźć nowe hobby.

Nauka języków obcych to wtedy świetny kierunek.

Jaki jednak język wybrać? Czym się kierować? Co będzie dla nas najlepsze? 

 

 

Język angielski - praktyczność i cele


Jeśli liczysz na wykorzystanie w życiu umiejętności językowych, najlepiej jak postawisz na całkowite standardy. Kurs języka angielskiego na pewno opłaci ci się w przyszłości. Zarówno dlatego, że to język powszechnie znany, jak i dlatego, że jego znajomość to w tych czasach praktycznie podstawa. Jesteśmy pewni, że chociaż raz w życiu przyjdzie ci go użyć (obcokrajowiec na mieście zapyta o drogę, albo ty na wycieczce kupisz wodę do picia).
Duże prawdopodobieństwo wykorzystania języka jest także w przypadku niemieckiego. Szczególnie nad morzem w wakacje, łatwo trafić na niemieckojęzycznych turystów. Na Pulsie często puszczają baśnie braci Grimm, a słynne Galileo ma sporo materiałów prosto z niemiec!

 

 

 

 

 

Pasja i piękno wymowy


Kto nie kojarzy Włoch, Francji i Hiszpanii z romantycznymi miejscami, gorącą atmosferą i zmysłowym tańcem. Te języki są bardzo melodyjne, wręcz romantyczne. Z doświadczenia wiemy, że ludzie uczący się języka hiszpańskiego, włoskiego c\y francuskiego kierują się pasją do podróży, poznawania kultury tych krajów, a czasem z cichymi marzeniami o zapoznaniu Antonia, Penelope czy Enrico.
Wielu z nas marzy o wycieczkach do gorącego Madrytu, smacznej Bolonii czy pięknego Paryża. Warto wtedy wiedzieć już coś o kulturze i mówić, chociaż podstawowe słowa - chociażby  “Prego”(wł), “Bonjour”(fr) czy “Gracias”(hiszp).

Języki azjatyckie - oryginalność i zaskoczenie


A dla fanów bycia oryginalnym, nietuzinkowym i zaskakującym, polecamy języki azjatyckie.
Japoński czy Chiński na pewno wciągnie cię na dłużej i zaskoczy twoich przyjaciół i rodzinę. Jak wiele osób odpowiada na pytanie “Jakie znasz języki” zaczynając od angielskiego? A teraz pomyśl, ilu z nich odpowie Japoński lub Chiński!
To także świetne rozwiązanie dla fanów japońskiej mangi czy chińskiej kuchni. To znaczy, że na pewno fascynuje cię język i kultura azjatycka.
Dodatkowy plus? Specjalistów od tego języka w Polsce jest naprawdę mało (w porównaniu do innych języków), a rynki coraz bardziej otwierają się na wschód, więc może kiedyś pomoże ci to w karierze zawodowej. 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]