Boże Narodzenie w Japonii

Zbliża się Boże Narodzenie i już czuć w powietrzu ten świąteczny nastrój.

Wszyscy zaczynają rozglądać się za prezentami i planować zakupy. Można usłyszeć w radiu świąteczne przeboje, a ulice zaczynają świecić blaskiem lampek choinkowych. Nie tylko u nas trwa świąteczna gorączka, ale w Japonii również ????
W odróżnieniu od innych państw, Kraj Wschodzącego Słońca świętuje tylko 24 grudnia i jest to tzw. クリスマス (czyt. kurisumasu). Co ciekawe, to komercyjne święto – zaraz po walentynkach – jest uznawane za bardzo romantyczne, tak więc ten dzień Japończycy rzadko spędzają w gronie rodziny, a częściej z przyjaciółmi lub swoimi partnerami. Wiele osób wyznaje sobie miłość, zaprasza na randki, a nawet planuje małżeństwo. Dużo młodych ludzi marzy o oświadczynach pod wielką, piękna choinką z mnóstwem migających światełek.
Podobnie jak u nas, 24 grudnia nie jest dniem wolnym od pracy. Niestety uczniowie również nie mają spokoju i muszą iść do szkoły ???? Dopiero, kiedy skończą się zajęcia, rozpoczyna się świętowanie. Oczywiście nie może zabraknąć najpopularniejszego przysmaku, jakim jest クリスマスケーキ (czyt. kurisumasu keeki), czyli bardzo słodkie ciasto tortowe z krem i truskawkami. Nie wszyscy mają czas, aby je zrobić samodzielnie, ale na szczęście można kupić gotowe ???? Oprócz ciasta, popularną potrawą są…. kurczaki z KFC :D To właśnie w tej sieci fast food’ów wielu Japończyków spędza ten świąteczny dzień. Tak więc, jeżeli będziecie kiedyś w Japonii podczas „kurisumasu”, koniecznie spróbujcie spędzić święta inaczej, niż do tej pory ????

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! メリークリスマス! (czyt. merii kurisumasu)

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]